.

Fylkestingslisten 2023-2027 for Nordland Arbeiderparti

.

Kandidatene som var tilstede under nominasjonsmøte 20/11/2022

20. november 2022 valgte nominasjonsmøte i Nordland Arbeiderparti listen til fylkestingsvalget i 2023.

Her kan du lese hele listen:

1.Remi Solberg, Vestvågøy, 1972, Fylkesrådslederkandidat

2.Elin Dahlseng Eide, Rana, 1973, Fylkesordførerkandidat

3.Per Christian Jacobsen, Bodø/LO, 1973, fylkesvaraordfører


4.Sandra Tønne, Sortland, 1994

5.Odd Arnold Skogsholm, Alstahaug, 1972

6.Marianne Johansen, Meløy, 1980


7.Ali Horori, Bodø, 1978

8.Hilde Sprækenhus, Vega, 1982

9.Nathaniel Holan Larsen, Narvik/AUF, 2001
 

10.Tina Denstad, Narvik, 1982

11.Knut Peter Torgersen, Vefsn, 1955

12.Rita Lekang, Bodø/LO, 1957
 

13.Andreas Vestvann Johnsen, Fauske, 1994

14.Linda Eide, Rana, 1971

15.Geir Rognan, Øksnes, 1957


16.Lena Hamnes, Vågan, 1970

17.Tomas Norvoll, Bodø, 1972

18.Maria Turmo Hatten, Vefsn, 1994
 

19.Marius Meisfjord Jøsevold, Nesna, 1975

20.Embla Sofie Kristiansen Sørensen, Fauske/AUF, 2001

21.Sigurd Jacobsen, Sortland, 1969
 

22.Emelie Johanne Johansen, Gildeskål/AUF, 1996

23.Henning Engstad Karlsen, Vestvågøy/AUF, 2002

24.Mette Varem, Hemnes, 1965
 

25.Torbjørn Hjertø, Steigen, 1960

26.Randi Gregersen, Flakstad, 1955

27.Ivan Haugland, Leirfjord, 1960
 

28.Vibeke Tveit, Lødingen, 1972

29.Jarl-Håkon Olsen, Rana, 1993

30.Anne Wiik, Gildeskål, 1970
 

31.Ørjan Barstrand, Narvik, 1972

32.Linn Berntzen, Hamarøy, 1984

33.Ståle Sommerseth, Vefsn, 1959
 

34.Siv Therese Aglen, Brønnøysund, 1971

35.Ståle Torstensen, Bodø, 1963

36.Thomas Pareli Seines, Andøy, 1987
 

37.Vegard Setså, Fauske, 1984

38.Åse Granmo, Grane, 1971

39.Tor-Inge Hoaas, Bø, 1957
 

40.Mona Sandvold, Sortland, 1962

41.Ola Arnfinn Loe, Meløy, 1966

42.Tone Moby Røreng, Vefsn, 1971


43.Nils Notler, Rana, 1965

44.Henny Aune, Bodø, 1947

45.Bengt Are Pettersen, Hadsel, 1968
 

46.Trine Nordvik Løkås, Fauske, 1964

47.Morten Skoglund Ellingsen, Andøy, 1965

48.Siv Sigerstad, Alstahaug, 1972
 

49.Tor Arne Andreassen, Røst, 1953

50.Susanne Holmen, Hemnes, 1977

51.Finn-Obert Bentsen, Saltdal, 1954